Haber

“Masa büyüyecek” diyen Kılıçdaroğlu’ndan ince hamle! Tabloya dahil olmak için yeşil ışık yaktı

Dün Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen Altı Masa, toplantının ardından uzun zamandır beklenen cumhurbaşkanı adayını açıkladı. Karamollaoğlu, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıkladı.

ÖZDAĞ VE İNCE İTTİFAKI DÖKÜLDÜ

Siyasi arenada son günlerde yaşanan olaylar baş döndürücü olurken, Zafer Partisi Genel Başkanı ile Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin oluşturduğu ittifaktan ayrılık haberi geldi. Özdağ, canlı yayında Muharrem İnce’nin ittifaktan ayrıldığını söyledi. Söz konusu gelişmenin ardından gözler Muharrem İnce’ye çevrildi.

ANKARA’DA SÜRPRİZ RÖPORTAJ

İnce’nin 6. Masa’ya katılma durumu kamuoyunda tartışılırken sürpriz bir gelişme yaşandı. Bugün CHP eski Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Hikmet Çetin ile CHP eski Genel Başkanı Altan Öymen, Kılıçdaroğlu ile görüşmeye geldi.

KILIÇDAROĞLU YEŞİL YANDI

Görüşmede Muharrem İnce’nin de 6 Tablo’da yer alıp alamayacağı tartışıldı. Kılıçdaroğlu ise İnce’ye 6 Tablo’da yer alması için yeşil ışık yaktı. Konuyla ilgili Muharrem İnce ve Vatan Partisi’nden henüz bir açıklama gelmedi.

“TABLO BÜYÜYECEK” DEDİ

Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yayınladığı videoda, “Birini küçük görerek Türkiye’yi değiştiremeyiz. İttifakımızın diğer ortakları da medyaya çıkıp onları aşağılamıyor. İttifakı zedeleyecek açıklamalar yapmıyorlar.” . Gerginliğe izin vermeyeceğiz. Halkımız merak etmesin. Biz masamızı büyütmeye devam edeceğiz.”

İNCE’DEN PAYLAŞ: BİRLİKTE KAZANACAĞIZ

Öte yandan gözleri dolu dolu olan İnce, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda gençlere seslenerek, “Gençler en güzel rüyaları siz göreceksiniz, düşüncelerinizi özgürce ifade edeceksiniz, benim hakkımda dedikodu yapacaksınız. Keyifli ve özgür insanlardan oluşan bir Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz. Hep birlikte başaracağız. Bir daha asla.” şüpheniz olmasın” dedi.

“SENİ NEDEN GÖREMİYORUM?”

Yaşananların ardından gazeteci Uğur Dündar’dan dikkat çekici bir çıkış geldi. Dündar, İnce’ye kendi kendine “Çıktığım partiyle neden görüşmeyeyim?” diye sordu. dedi dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu