Haber

Ağrı’da düzenlenen UYAFA Ağrı Dağı Kupası Futbol Turnuvası başladı

Depremin çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla Ağrı’da Kahramanmaraş merkezli düzenlenen “UYAFA Ağrı Dağ Kupası Futbol Turnuvası” başladı.

Kentte, Ağrı Valiliği, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği Uluslararası Yetenek Avcıları Futbol Akademisi (UYAFA) SporSağlık Bakanlığı ve Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi işbirliğinde depremden etkilenen çocukların katılımıyla “UYAFA Ağrı Dağ Kupası Futbol Turnuvası” düzenleniyor.

Turnuvaya Ağrı, Kars, Tunceli, Şırnak, Van ve Nahçıvan Özerk Bölgesi’nden gelen 13 yaş altı çocuklar, etkilenen Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adana ve Gaziantep’ten gelenlerle dayanışma amacıyla katılıyor. depremler yüzünden.

Turnuvanın açılışı için üniversite kampüsü stadyumunda düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Turnuvanın ilk maçı, Vali Mustafa Koç’un başlama vuruşuyla Ağrı ve Hataylı çocuklar arasında oynandı.

Vali Koç, burada yaptığı konuşmada, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen çocukların acılarının dindirilmesi amacıyla organizasyonun düzenlendiğini söyledi.

Depremin çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerini çocuklara unutturmak için aktif olmanın önemli olduğunu vurgulayan Koç, “Böyle bir coğrafyada ihtiyacımız olan birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışmamıza sporun da önemli katkısı var. 13 ilimiz Etten tırnak gibi birlikte olduğumuz Azerbaycan’ın yanındayız.” Nahçıvan’dan spor Erkeklerimiz ve sporcularımız geldi. Buluşacaklar ve kaynaşacaklar. İnşallah birlik ve beraberliğimize vesile olacaklar” dedi.

İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. dayanışma.” söz konusu.

UYAFA Başkanı Necati Alçık da depremden en çok etkilenenlerin başında çocukların geldiğini ve bu olumsuz etkiyi en aza indirmek için bu turnuvayı düzenlediklerini kaydetti.

5 gün sürecek turnuva Pazar günü yapılacak final maçıyla sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu