Haber

Müzeyyen Şevkin: “Güvenli Alanlarda, Alanlarda, Binalarda Oturmak Önemlidir”

CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, depremde 545 vatandaşın hayatını kaybettiği Adana’da enkaz kaldırma çalışmalarının tamamlandığını belirterek, “Hasarlı binalar tespit ediliyor. Yaralar hızla sarılmaya çalışılıyor. Bu günleri atlatacağız. birlik ve beraberlik içinde. Önemli olan güvenli alanlarda, katlarda ve binalarda oturmak. Yaraları sardıktan sonra da bunları konuşmaya devam edeceğiz” dedi.

CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, 6 Şubat depreminden etkilenen illerden biri olan Adana’yı ziyaret ederek, depremzedeleri ziyaret etti. Şevkin, şunları kaydetti:

“GÜVENLİ ALANLAR, KATLAR VE BİNALARDA OTURMAK ÖNEMLİDİR”

“6 Şubat 04:17’de meydana gelen deprem ve ardından 13.30 prestijli bir deprem daha Adana’mızda 11 bina yıkıldı, ne yazık ki 545 vatandaşımız hayatını kaybetti. Adana.Hasarlı binalar tespit ediliyor.Tabii ki artçı sarsıntılar bir süre daha olmaya devam edecek.Binaların hasar tespitini yaptırıp sonra binalara girmekte fayda var.Şehircilik Bakanlığı ve İnşaat Mühendisleri Odası taşıyor. Yaralar hızla sarılıyor.Sürekli enkaz altında kalan veya dışarıda kalan vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçları karşılanmaya çalışılıyor.Dayanışma ile bu günleri hep birlikte atlatacağız.Önemli olan inanç mekanlarında, katlarda, binalarda oturun. Bu yaraları sardıktan sonra da bunları konuşmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu