Yaşam

Caz geceleri heyecanlandırıyor

ESKİŞEHİR (İGFA) – Konserin konuk grubu 4 kişiden oluşurken, davulda Serkan Alagök, piyanoda David Braid, kontrbasta Gökhan Över ve saksafonda Greg Gatien, caz modülleriyle sanatseverlere müzik ziyafeti yaşattı.

Belçika ve Hollanda’da caz müziği alanında piyano dersleri veren David Braid, aynı zamanda Kanada’nın en ünlü bestecilerinden ve başarılı caz piyanistlerinden biridir. Sanatçı aynı zamanda Steinway Pianos’un yüzü olarak da anılıyor. Pek çok ödülün sahibi olan Braid, konserdeki eserlerin de bestecisi oldu. Greg Gatien, Brendan Üniversitesi’nin dekanıdır ve Kanada’nın tanınmış caz müzisyenlerinden biridir. Serkan Alagök ve Gökhan Över Hacettepe Üniversitesi Caz ​​Müziği Bölümü öğretim üyeleridir.

Ankara’da bir caz etkinliğinde tanışan sanatçılar zamanla birbirleriyle iyi ilişkiler kurarak Kanada’da birlikte konserler vermeye başladılar. Türkiye’de ilk kez Eskişehir’de konser veren grup, Opera Salonunu dolduran izleyenleri büyüledi. David Braid’in Türkiye, Japonya ve Çin gezileri sırasında duyduğu yerel melodilerden esinlenerek bestelediği eserlerin seslendirildiği konserde, bazen Türk Halk Müziğimizin ezgileri, bazen de Uzakdoğu ezgileri duyuldu.

Konser bitiminde ise Eskişehirli sanatseverlerden oluşan grup alkışlayarak caz konserlerinin devam etmesini istediklerini ifade etti.

Cansu Nihal Akarsu Beşlisi, Eskişehir Caz Geceleri etkinlik serisi kapsamında yeni programda Eskişehir’de sahne alacak. 21 Kasım Salı günü saat 20.00’de gerçekleşecek konserin biletleri kısa sürede tükendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu